Ana Sayfa Dijital Pazarlama Doktorlar için Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Doktorlar için Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

0
0
120

Merhabalar bu yazımda doktorlarımız için web sitesi gerekli mi? Doktorlar için web sitesi nasıl olmalıdır? Doktorların web sitelerinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir? Doktorların web sitelerinde yaptığı hatalar vb. konuları ele alacağız.

Doktorlar için Web Sitesi Gerekli mi?

Bir doktor için kesinlikle web sitesi gereklidir. Bu konu tartışmaya tamamen kapalıdır. Günümüzde herhangi bir şikayeti olan, rahatsızlığı bulunan ve sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireylerin ilk arama yaptıkları yer Google arama motorudur.

Arama motorları üzerinde sizi görünür kılabilecek ve potansiyel hasta ve danışanların karşısına çıkıp, ben buradayım ve sana yardımcı olabilirim diyebileceğiniz yerlerin başında web sitesi gelir.

Web sitesi, bir doktor için dijital muayenehanedir ve her doktorun sahip olması gereken dijital bir varlıktır.

Doktorlar için Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Doktorlar için web sitesi içeriği nasıl olmalıdır:

 • Bir doktor için oluşturulacak web sitesi yalın, rahat kullanılabilir ve anlaşılabilir yapıya sahip olmalıdır.
 • Web sitesinde doktoru tanıtan video ve makaleler bulunmalıdır.
 • Muayenehane ya da ofis yani çalışma ve hastalarınızı ağırladığınız alanın detaylı fotoğraf çekimi yapılmalı ve web sitesine yüklenmelidir.
 • Doktorun katıldığı eğitimler, seminerler, çalışma geçmişi, uzmanlık alanları, hizmetleri ve uygulamalarına özel içerikler paylaşılmalıdır.
 • Doktor web sitesi için olmazsa olmaz blog bölümüdür. Bu bölüm kesinlikle bulunmalıdır.
 • İletişim bölümü eksiksiz olmalıdır. Adres, telefon, mail ve mesaj alanlarıyla beraber iletişim sayfasına maps eklenmelidir.

Doktorlar için Web Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

 • Eğer doktorumuz kişisel marka ve kurumsal kimliğini oluşturmuş ise web sitesi renk ve tasarım seçimi buna göre ayarlanmalıdır.
 • Doktor web sitesi için tasarım daha az göz yoran, karmaşık yapılardan kaçınılmış, her türlü kullanıcının rahatça kullanabileceği ve yararlanabileceği şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.

Doktorların web sitelerinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

 • Sosyal medya bağlantılarının web sitesinde bulunması gereklidir. İnsanlar sizi sürekli web sitesinden takip etmezler. Fakat sosyal medyada takipçiniz olurlarsa size karşı ısınırlar ve potansiyel hasta ya da danışanınız olurlar.
 • İletişim sayfasında doğru ve kurumsal bilgiler olmalıdır. Gmail, outlook vb. mail uzantıları kullanmak yerine iletisim@doktoradi.com benzeri bir mail kullanılmalıdır. Bu sizi daha profesyonel gösterecektir.
 • Web sitenize girişleri kontrol edin. Bunun için destek alın.

Doktorların Web Sitelerinde Yaptığı En Büyük Hatalar Hatalar

Web sitesini açıp öylece bırakmak

Birçok hekim için web sitesini bir kişi ya da ajans hazırlar, içerik girişlerini yapar ve doktora teslim eder. 

Peki ya sonra….

Web sitesi aslında bu mantıkta kullandığımız bir araç değildir. Web siteleri sürekli güncellenmeli ve aktif kalmalıdır. Anca bu şekilde zamanla insanların karşısına çıkıp, ben buradayım ve size yardımcı olabilirim diyebilirsiniz. Bunun haricinde sizi isimle aratmayan hiç kimsenin karşısına çıkamazsınız ve web siteniz size bir yarar sağlamaz.

Doktor Web Sitesinde Karmaşık Bilgiler

Doktorlarımızın bilgi ve tecrübesine en ufak bir şey diyemeyiz. Fakat bu bilgi ve tecrübeleri web sitesinde çok uzun ve bolca tıbbi terimle anlatmak hasta ve danışanlarınızın anlamasını güçleştirecektir. 

Bu nedenle web sitenizde hasta ve danışanlarınıza özel ürettiğiniz içerikleri direk onların anlayabileceği bir anlatım dili üzerinden yazmanız gerekmektedir.

Takip Edilmeyen Web Sitesi

Web sitesi aktif olarak kullanılıyor, düzenli olarak güncel içerik ve fayda sağlayan içeriklerle dolduruluyor. Fakat web sitesine kaç kişi girmiş, hangi sayfaya kaç kişi girmiş, hangi ilden girmiş, yaş aralığı nedir vb. hiç bir veri tutulmuyor. 

Bu verilerin tutulabilmesi için google analytic ve facebook pixel kurulumlarının yapılması ve web sitenize entegre edilmesi gerekmektedir.

Bu yazımda değerli doktorlarımız için doktor web sitesi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım fayda sağlayabilmişimdir.

Doktor web sitesi ve benzeri konularda aklınıza takılan her türlü soru için bana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Doktorlar için instagram yönetimi nasıl olmalıdır?

Doktorlar için instagram yönetimi nasıl olmalıdır başlıklı yazıyı okumak için tıklayın.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Burhan Demir
Daha Fazla Yükle Dijital Pazarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir!

Instagram Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

Instagram’da rakip analizi yapmak, markanız için kısa ve uzun vadede faydalı sonuçlar alma…