Ana Sayfa Front End Developer Javascript Yorum Satırları

Javascript Yorum Satırları

0
0
108

Diğer tüm programlama dillerinde olduğu gibi javascript’te de yorum satırları vardır. Yorum satırlar program tarafından işlenmez ve yok sayılır. Yorum satırlarını genelde daha sonradan inceleyen bir geliştiricinin yazdığımız kodu anlayabilmesi veya bilgi vermesi amacıyla kullanırız.

Bazı durumlarda yazdığımız bir kod parçacığını da yorum satırı içerisinde almamız gerekebilir.  Javascript’te tek satır ve birden fazla satırı kapsayacak şekilde iki farklı yorum satırı kullanımı vardır.

Javascript’te yorum satırlarını daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

 

Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi  yeşil olan alanlar yorum satırıdır ve yorumlayıcı bu satırları işlemez. İlk örnekte birden fazla satırı yorum satırı yapabildiğimiz örneği görüyorsunuz.

Alt kısımda ise tek satırda yorum satırı kullanımı ve en sonda da kodun hemen yanında yorum satırı ekleme örneğini görüyorsunuz.  Tek satırda yorum satırlarını kodun herhangi bir alanına koyabildiğimiz gibi tek bir satırıda yorum satırı içine alabiliriz. Birden fazla satırı yorum satırına çevirmek istersen ilk örnekteki yolu izlememiz gerekecektir.

  • Javascript Küçük Harf Duyarlılığı

    Bir çok programla dilinde olduğu gibi Javascript dilinde de küçük büyük harf duyarlılığı b…
Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Burhan Demir
Daha Fazla Yükle Front End Developer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir!

JavaScript Switch – Case Nedir?

JavaScript’te Switch Case  değere göre farklı işlemler yaptırmak için kullanılır. Aş…