Ana Sayfa Güncel Şirketler Dijitale Geçmeye Hazırlanıyor

Şirketler Dijitale Geçmeye Hazırlanıyor

0
0
89
Şirketler Dijitale Geçmeye Hazırlanıyor

Deloitte tarafından gerçekleştirilen 2021 Küresel Pazarlama Trendleri anketi sonuçlarına göre şirketlerin yüzde 70’inden fazlası, müşterilerle kurdukları bağları dijital ortama taşımaya ve güçlendirmeye başladı. Ankete göre şirketlerin %63’ünün korona virüs pandemisi sonrası teknolojiyi daha sık kullanmayı planladığını ortaya koydu.

Deloitte tarafından 2 bin 447 tüketici ve 405 şirket yöneticisinin katılımıyla dev bir anket gerçekleştirildi. Anket sonuçlarına göre, yöneticilerin yüzde 41’i, teknoloji ve dijital platformlardan daha fazla yararlanılması gerektiğini ve müşteri ihtiyaçlarının bu kanallardan karşılanabileceğini ifade ediyor.

Şirketlerin yüzde 63’ü “Dijital” dedi.

Yapılan ankette, üst düzey yöneticilere 2021 için hangi alanların kritik önem taşıdığı sorulduğundan bu soruya en çok teknoloji ve pazarlama cevaplarının verildiği belirlendi. Yöneticiler, şirketlerin yüzde 68 oranında teknoloji, yüzde 63 oranında ise dijital stratejileriyle ön plana çıkacağını düşünüyor.

Yeni normalin iş yapış modellerini değiştirdiğine ve dijital pazarlamanın stratejik önemine değinen EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül, “İşletmeler, COVID-19’un tüketici davranışları üzerinde yarattığı etkinin sonucu olarak pazarlama stratejilerinde önceliği dijital pazarlamaya veriyor. Dijital pazarlama yatırımlarına ağırlık veren işletmeler, müşteri sadakati konusunda kalıcı avantajlar sağlıyor. Yeni normalde dijital dünyanın dinamiklerini yakalayan ve senaryoyu iyi okuyan şirketler kazanacak. EG Bilişim Teknolojileri olarak buradaki rolümüz, doğru tarafta olan ama yanlış yöne bakan şirketleri, sonuç odaklı dijital pazarlama stratejileriyle hedefledikleri sonuçlara ulaştırmak.” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla İlgili Makaleyi Yükle
Daha Fazla Yükle Burhan Demir
  • Evden Çalışırken Mutlu Olmak İçin Yapılacaklar

    Evden Çalışırken Mutlu Olmak İçin Yapılacaklar

    Pandemi sonrasında alınan tedbirler doğrultusunda zorunlu olarak evden çalışma sistemine g…
Daha Fazla Yükle Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir!

Evden Çalışırken Mutlu Olmak İçin Yapılacaklar

Pandemi sonrasında alınan tedbirler doğrultusunda zorunlu olarak evden çalışma sistemine g…